Łączy ich zamiłowanie do sztuki, tworzą, organizują i przekazują od lat rzeczy materialne i niematerialne, owoce ich pracy artystycznej można podziwiać wielokrotnie podczas wielu wernisaży, wystaw i koncertów. 28 osób wyróżniła Burmistrz GiM Odolanów podczas tegorocznego Dnia Działacza Kultury – kierując na ręce artystów, darczyńców oraz organizatorów kultury słowa podziękowania za pracę i wkład kulturotwórczy. Słowa uznania na ręce działaczy kultury oraz organizatorów skierował również przewodniczący Rady Gminy i Miasta Odolanów Paweł Barczak.
Tegoroczny Dzień Działacza Kultury stał się doskonałą okazją do prezentacji prac artystycznych miejscowych plastyków – : Bogny Płókarz, Beaty Nowickiej, Eleny Ovcharovej, Anety Stybaniewicz, Iwony Moleckiej, Agnieszki Lesiak, Magdaleny Buczek, Romana Mędykowskiego, Marcina Szorskiego oraz Adrianny Szymanowskiej. Nie zabrakło akcentów muzycznych – gale otworzył duet młodych utalentowanych artystek Gabrysi Balcerek oraz Marysi Wojtaszek, które wprowadziły uczestników w ten wyjątkowy wieczór utworem Ave Maria Charles'a Gounoda. Uroczystość zakończył koncert kwartetu smyczkowego „Libiamo”, który przygotował na tę szczególną okazję specjalny program artystyczny
Wyróżnieni podczas tegorocznego Dnia Działacza Kultury
Kategoria „Podziękowanie za działalność artystyczną”
1. Irena Szyszka
2. Agnieszka Lesiak
3. Elena Ovcharowa
4. Aneta Stybaniewicz
5. Iwona Molecka
6. Beata Nowicka
7. Bogumiła Klaczyńska
8. Magdalena Buczek
9. Aleksandra Walkow
10. Roman Mędykowski
11. Tomasz Zwoliński
12. Michał Kołodziej
Kategoria „Podziękowanie za Osobowość Kultury – tworzenie organizowanie promowanie kultury”:
1. Danuta Kasprzak
2. Maria Sawicka
3. Jan Grzona
4. Arleta Zeidler
5. Kategoria „Podziękowanie za wsparcie kultury”
1. Barbara Woźniak
2. Henryka, Stanisław Bochyńscy
Kategoria „Podziękowanie instruktorzy ODK”
1. Małgorzata Jarosik
2. Dawid Pieczyński
3. Arkadiusz Hylewski
4. Katarzyna Langwińska
5. Marcin Szymański
6. Jerzy Kątny
7. Bogna Płókarz
8. Rafał Dankiewicz
9. Ewa Borowicz – Kasznicka
Irena Szyszka artystka, plastyk, uprawia rysunek, malarstwo olejne, akrylowe, akwarelowe, pismo artystyczne, Autorka Redisu które wykonała piórkiem i tuszem na papierze czerpanym na wzór starodruków, Jej prace w zakresie malarstwa znajdują się w kolekcjach prywatnych w kraju i zagranicą, szczególne miejsce w jej twórczości zajmują akwarele z cyklu Irysy które zainicjowały pomysł kalendarzy z Irysami, jej prace znajdują się w kościele pw. Św Marcina w Odolanowie są to serwety z haftem richelieu, zaprojektowała oraz wykonała Chorągiew Matek Żywego Różańca. Za najcenniejszy w zakresie haftu uważa sztandar Gimnajum Im. Jana Pawła II w Odolanowie który wykonała wraz z córka Kasią i Synem Marcinem , jej prace zawierające osobliwości miejsc Gminy i Miasta Odolanów z zakresu haftu prezentowane są na portalu „Stowarzyszenia Miłośników Haftu Kanwa” - Łódź Jako plastyk uczestniczyła w wielu wystawach krajowych i zagranicznych. Zaszczepiła zamiłowanie do malarstwa wielu uczniom W ramach działań artystyczno – muzycznych brała aktywny udział w wydarzeniach artystycznych, zainicjowała założenie zespołu wokalnego „Walentynki” z którym występowała na terenie Gminy. Wraz z Panią Maria Dymacz, Barbarą Kowalską brała udział w reaktywowaniu chóru początkowo nauczycielskiego z czasem przekształconego w chór „Melodia”. Z którym koncertowała na terenie kraju i za granicą Jako artystka promowała Odolanów podczas wizyty w Krasnodarze. Uczestniczka i organizatorka wielu wystaw wernisaży, oraz plenerów.
Agnieszka Lesiak - pasja artystyczno – dekoratorska daje jej wiele satysfakcji i stała się sposobem na życie. W jej bogatej ofercie znajduje się ponad 50 gatunków roślin, z których tworzy wyjątkowe i niepowtarzalne bukiety ozdobne. Dekoracje p. Agnieszki są wyrazem artystycznego piękna i sztuki, cieszą się uznaniem w całym kraju. Wielokrotnie nagradzana podczas konkursów na najładniejsze stoiska imprez plenerowych. Chętnie zapraszana do prowadzenia warsztatów, podczas których uczy dzieci, młodzież i dorosłych sztuki dekoracji z suszu. Jako jedyna z GiM Odolanów posiada certyfikat jakości „Dolina Baryczy poleca”, którym objęte są lokalne produkty i usługi naszego regionu .Od kilku lat jest to certyfikat z wyróżnieniem za propagowanie walorów Doliny Baryczy. W jej pracy wielkim wsparciem jest mąż Jarosław, który pomaga w realizacji wszystkich przedsięwzięć
Elene Ovcharova - absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu w specjalności malarstwo oraz ubiór, współorganizatorka oraz organizatorka licznych warsztatów plastycznych, lalkarskich, teatralnych, rękodzieła. Swoje prace malarskie z powodzeniem prezentuje w kraju i za granicą. Zajmuje się wolontariatem, pomagając dzieciom przebywającym w Dziecięcych Oddziałach Szpitalnych, m.in. w Ostrowie Wlkp., Kaliszu, Pleszewie, gdzie prowadzi zajęcia artystyczne. Wielokrotnie nagradzana, m.in. otrzymała Wyróżnienie I Stopnia w VIII Konkursie Sztuk Plastycznych Ars Universitatis Kalisz w 2008 i 2009 roku. W 2009r. w IX Konkursie Sztuki Plastycznej zdobyła Nagrodę Rektora UAM w Poznaniu. Od roku prowadzi prekursorskie zajęcia otwarte na terenie GiM Odolanów z zakresu lalkarstwa, podczas których wprowadza dzieci i młodzież w baśniowy świat lalek.
Aneta Stybaniewicz - absolwentka Wydziału Pedagogiczno - Artystycznego w Kaliszu( UAM w Poznaniu). Pracę dyplomową obroniła pod kierunkiem prof. Tadeusza Gaworzewskiego. Chętnie uprawia różne gatunki sztuk plastycznych, w których przeważa rysunek i malarstwo. Tematyka jej prac jest zróżnicowana: od układów brył, poprzez postaci, do motywów florystycznych. Kompozycje prac p. Anety są otwarte oraz nasycone kolorami. Podczas zajęć plastycznych wprowadza dzieci w świat sztuki. Uczestniczka wystaw zbiorowych i indywidualnych, m.in. w czasie studiów w Kaliszu, w Powiatowej Galerii w Ostrowie Wlkp. i w Odolanowie.
Iwona Molecka absolwentka Wydziału sztuk Pięknych Uniwersytetu Adama Mickiewicza uprawia malarstwo olejne, witrażowe oraz grafikę inspiracją w pracy artystycznej są słowa Gustava Klimat „ Jeśli ktokolwiek chce mnie zrozumieć powinien uważnie patrzyć na moje obrazy”, współautorka oraz autorka wielu wystaw zbiorowych poplenerowych oraz indywidualnych na terenie kraju, pedagog założycielka Przedszkolnej Galerii „Cudaczek” organizatorka wernisaży dziecięcych w kościółku poewangelickim, W jej obrazach można odnaleźć elementy zaczerpnięte ze świata przyrody w której zawinięta jest pewna kobiecość. , w latach 1998-2000 związana z Odolanowskim Domem Kultury gdzie prowadziła zajęcia artystyczne z plastyki
Beata Nowicka - pedagog, artystka, twórca, . Uprawia rysunek i malarstwo collage. W pracy dydaktycznej stosuje innowacyjne metody oraz techniki nauczania. Za najważniejsze uważa kreowanie młodego twórcy i pomoc w wyborze własnej drogi artystycznej. Jej uczniowie brali udział w wielu konkursach plastycznych, osiągając sukcesy na wszystkich szczeblach: międzynarodowym organizowanym przez UNESCO w Hiszpanii, Finlandii, Japonii, Czechach, Słowenii, ogólnopolskim, wojewódzkim i gminnym. Zajmuje się twórczością artystyczną. Jej prace były wielokrotnie prezentowane podczas wystaw zbiorowych i indywidualnych, m.in. w Powiatowej Galerii Sztuki Współczesnej w Ostrowie Wielkopolskim oraz na wystawach organizowanych w Odolanowskim Domu Kultury, wielokrotnie pełniła funkcję komisarza w gminnych konkursach plastycznych.
Bogumiła Klaczyńska - artystka, pedagog, organizatorka wystaw prac plastycznych swoich wychowanków, od 30 lat prowadzi zajęcia plastyczne z dziećmi i młodzieżą- w Szkole Podstawowej w Raczycach, a od dwóch lat w w Uciechowie. Jej podopieczni zdobyli wiele nagród i wyróżnień w konkursach plastycznych: gminnych, powiatowych, regionalnych, ogólnopolskich, a także międzynarodowych. O sukcesach jej wychowanków wielokrotnie pisała prasa regionalna oraz ogólnopolska. Uczennica p. Bogumiły - Ilona Parkitna- w 2006r. zajęła II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt.„Ok! Internet”, a na uroczystej gali w Warszawie otrzymała nagrodę z rąk Wojciecha Manna. W 2010 r. Julia Bednarczyk zajęła I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt. „Smakoszki”. Wśród wielu podziękowań za najcenniejsze uważa podziękowanie od Kamila Dąbrowy- dyrektora i redaktora naczelnego Programu 1 Polskiego Radia, które otrzymała za sukces ucznia w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt. „Choinki Jedynki 2013”.
Magdalena Buczek - od wielu lat pasjonuje się ceramiką, jej pracownia to kraina spełniających się marzeń, w której zdarzają się cudowne rzeczy pełne radości, koloru, ceramicznych faktur oraz kształtów pełnych fantazji i bujnej wyobraźni. Nazywa siebie rzemieślnikiem, gdyż tworzy rzeczy użytku codziennego: misy, patery, kubki, biżuterię. Swoją pasją zaraża innych, jest inicjatorką„Pracowni Twórczych Działań”, aktywnie prowadzi warsztaty ceramiczne w szkołach, przedszkolach, ośrodkach kultury, świetlicach środowiskowych ,domach pomocy społecznej; dzięki znajomości języka migowego pracuje z dziećmi niedosłyszącymi, w jej ofercie można znaleźć warsztaty z quislingu, decoupagu i origami. Aktywnie włącza się w organizację festynów, podczas których propaguje glinę jako tworzywo artystyczne. Dzięki jej zaangażowaniu i pracy dzieci oraz młodzież z terenu GiM Odolanów mogą od roku brać udział w warsztatach ceramicznych.
Aleksandra Walkow - artystka, pedagog, akompaniator, kompozytor, zaraża dzieci i młodzież pasją do muzyki, współorganizatorka wielu wydarzeń artystycznych, założycielka zespołów muzycznych. Od wielu lat z sukcesami przygotowuje wychowanków do udziału w festiwalach, konkursach oraz przeglądach muzycznych. Sukcesy jej podopiecznych to m.in. II miejsce podczas XIV Przeglądu Amatorskiej Twórczości Dzieci i Młodzieży Powiatu Ostrowskiego o Puchar Starosty Ostrowskiego, I miejsce podczas IV Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Polskiego Rocka lat 80 w 2013r., I miejsce w III Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Angielskiej „Let’s sing”. Autorka tekstu i muzyki do hymnów szkolnych, chętnie pisze muzykę do wierszy polskich poetów, współautorka przedstawień poetyckich poświęconych twórczości Edwarda Stachury, Agnieszki Osieckiej, Czesława Miłosza, Wisławy Szymborskiej, Juliana Tuwima, do których skomponowała muzykę. Jej podopieczni wielokrotnie prezentowali się podczas największych wydarzeń kulturalnych o zasięgu gminnym.
Roman Mędykowski, , absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Poznaniu. Artysta plastyk. Akt twórczy realizuje głównie poprzez malarstwo olejne o różnorodnej tematyce chętnie sięga do tematów sakralnych. Swoje prace prezentował podczas wystaw zbiorowych i indywidualnych w ramach wystaw poplenerowych i przeglądów twórczości na terenie kraju. Zajmuje się edukacją plastyczną dzieci i młodzieży. Jego obraz Matki Pięknej Miłości znajdujący się w Klasztorze w Sadowi został poświęcony przez Jana Pawła II
Tomasz Zwoliński muzyk, aranżer muzyczny pedagog sportowiec z zamiłowania wędkarz
Oddany pracy pedagogicznej z dziećmi i młodzieżą w szczególności na płaszczyźnie muzyczno sportowej młodzież pod jego kierunkiem włączała się w wiele wydarzeń artystycznych na terenie GiM Odolanów współorganizator Warsztatów Plastyczno – Muzycznych Pod jego kierunkiem dzieci i młodzież bierze udział w konkursach muzycznych na terenie gminy i poza nią, wielokrotnie zasiadał w jury, założyciel zespołów rozrywkowych oraz szkolnego zespołu dętego na potrzeby którego przygotowywał własnym zakresie partytury
Michał Kołodziej z zamiłowania muzyk , promotor muzyki i sztuki ludowej , z jego inicjatywy powstał zespół ludowy Uciechowianie którego członkami są mieszkańcy wsi Uciechów. Systematycznie archiwizuje utwory ludowe, które chętnie włącza do repertuaru zespołu w którym można znaleźć przeszło 100 pozycji min. . utwory biesiadne, ludowe w tym przyśpiewki ludowe, religijne, świąteczne – kolędy, utwory patriotyczne. Autor tekstów oraz muzyki którą pisze na potrzeby zespołu Uciechowianie wraz z jego muzykami. Pod jego kierunkiem zespół Uciechów wielokrotnie koncertował na terenie GiM Odolanów podczas okolicznościowych uroczystości.
Kategoria „Podziękowanie Osobowość Kultury tworzenie organizowanie promowanie…”
Danuta Kasprzak – artysta-malarz, hafciarka, rzeźbiarka, propagatorka kultury ludowej, od wielu lat upowszechnia zanikającą twórczość ludową, systematycznie wzmacnia poczucie tożsamości regionalnej, organizatorka Festiwali Sztuki Ludowej pod patronatem Fundacji im. św. Rity. Z jej inicjatywy w Garkach powstała początkowo Izba Pamięci, która w roku 1996 została przekształcona w Muzeum Etnograficzne i Wystawy Sztuki Ludowej, w którym można odnaleźć przeszło 600 cennych eksponatów - rzeźby, wyroby z gliny, przedmioty użytku codziennego, malowane obrusy, chusty ozdobne sprzed 300 lat, instrumenty muzyczne. W swoich zbiorach posiada kolekcję haftów z różnych krajów, m.in. z Norwegii, Hiszpanii, Ukrainy, Niemiec, Anglii. Od lat tworzy ludowe wzory haftu nasnuwanego 1000 – letniego folkloru wielkopolskiego, w swoich zbiorach posiada grawerowane talerze drewniane, których jest autorką (wykonała ich 100 sztuk), organizatorka warsztatów haftu ludowego, kiermaszy ludowych oraz festiwali sztuki ludowej, wraz z synem Tomaszem przekazała nieodpłatnie teren pod budowę kościoła w Garkach. Za swoją działalność wielokrotnie nagradzana m.in. Stypendium Ministra Kultury w 2000 i 2010 roku. Jej praca oraz zbiory są uważane za świadectwo i dziedzictwo kulturowe.
Maria Sawicka - absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Zielonej Górze, od 15 lat piastuje stanowisko dyrektora Publicznego Przedszkola im. Kubusia Puchatka w Odolanowie. Organizatorka oraz inicjatorka wielu cyklicznych imprez kulturalnych cieszących się dużą popularnością, najważniejsze z nich to coroczny Festiwal Piosenki Dla Dzieci w wieku przedszkolnym, imprezy z okazji Dnia Mamy i Taty, Dnia Dziecka oraz Dnia Babci i Dziadka. Pod jej kierunkiem organizowane są liczne quizy i konkursy, jako dyrektor chętnie współpracuje z instytucjami i szkołami z terenu GiM Odolanów, również na płaszczyźnie kulturalnej. Systematycznie i skutecznie pozyskuje środki zewnętrzne, pisząc i realizując projekty m.in. w ramach współpracy ze Stowarzyszeniem „Funduszu Grantowego Dobrego Sąsiedztwa dla Ostrowa Wielkopolskiego” oraz „Partnerstwa Dla Doliny Baryczy”. Pozyskane w ten sposób środki finansowe umożliwiają realizację imprez kulturalno-artystycznych z udziałem najmłodszych. Od wielu lat współpracuje z Miejsko - Gminnym Towarzystwem Przyjaciół Dzieciom oraz Kołem Dzieci Niepełnosprawnym. Dla dzieci uzdolnionych organizuje warsztaty teatralne, plastyczne, taneczne, ceramiczne oraz lalkarskie.
Jan Grzona inicjator, założyciel, właściciel Radio Odolanów, poprzez swoją prace stara się pracować dla dobra i rzecz mieszkańców ziemi odolanowskiej, stawia na rzetelną i obiektywna informację, na antenie radia gości ekspertów, samorządowców ale także mieszkańców inicjator cyklu programów profilaktycznych pn. „Apetyt na zdrowie”, promotor kultury lokalnej, która według Niego stanowi nierozerwalne dziedzictwo dla kolejnych pokoleń młodych Odolanowian, na falach radia prezentuje najważniejsze wydarzenia kulturalne oraz społeczne. W jego programach można znaleźć audio boki we wspaniałej interpretacji Marii Dymacz, Dzięki jego staraniom słuchacze na antenie radia mogli wysłuchać audio boków Monografia Odolanowa, Eugeniusza Dymacza oraz opowieść„Cień Ojca” Jana Dobraczyńskiego Jako dziennikarz stawia na ciągły rozwój i nowe pomysły. Wraz z Radiem Odolanów Odmalowuje dla słuchaczy obraz życia mieszkańców w szczególności tych lokalnych uważa że kultura to parada wartości piękna.
Arleta Zeidler publicystka, radiowiec, redaktor Dzwonka Odolanowskiego, opisuje rzeczywistość dla słuchaczy i czytelników. Dla Radia Centrum oraz Dzwonka Odolanowskiego przybliża wydarzenia społeczno kulturalne z naszego regionu. Jak przyznaje- kiedy opisywana rzeczywistość jest ładna, to jej praca staje sie nie tylko obowiązkiem, ale też pasją i przyjemnością
Kategoria „Podziękowanie za wsparcie kultury”
- Barbara Woźniak
- Henryka i Stanisław Bochyńscy
Kategoria Podziękowanie Instruktorzy Odolanowskiego Domu Kultury
- MAŁGORZATA JAROSIK, tancerka, choreograf, pedagog. Absolwentka Uniwersytetu Zielonogórskiego specjalność taniec, film, teatr, fotografia. Jej pasja to taniec, którą nadal rozwija pod kierunkiem polskich i zagranicznych instruktorów. Od 2000 roku związana zawodowo z Odolanowskim Domem Kultury.. Obecnie prowadzi 6 grup tanecznych z którymi zdobyła i zdobywa nadal wiele prestiżowych nagród na szczeblu powiatowym, regionalnym oraz ogólnopolskim. Jej wychowankowie wielokrotnie stawali na podium podczas konkursów i przeglądów tanecznych Nagrodzona Laurem Kultury przez Starostę Ostrowskiego w 2011 r Tylko w tym roku W Wieluńskim Dance Grupa Flips i Klik zdobyła I miejsce, Zyg Zag II miejsce, Rainbow III miejsce Podczas konkursu tanecznego w Gostyniu oraz Kazimierzu Biskupim grupa Klik zdobyła III miejsce Podczs przeglądu tanecznego W Wolsztynie oraz Środzie wielkopolskiej II miejsce przypadło grupie Fresch Bit
- Dawid Pieczyński absolwent Wyższej Szkoły Umiejętności w Kielcach instruktor tańca, specjalista w technikach tańca, ludowego, hip hop strit denc . Od pięciu lat związany z Odolanowskim Domem Kultury. Animator kultury ludowej. Grupy pod jego kierunkiem zdobywają czołowe miejsca podczas przeglądów i konkursów tanecznych na terenie kraju, podczas pracy z młodzieżą chętnie sięga do układów zbiorowych jak i występów solowych. Do największych sukcesów jego podopiecznych w tym roku zalicza I miejsce grupa Bingo w Regionalnym Konkursie Tańca w Kaliszu, oraz Wolsztynie, za najcenniejszą tegoroczną nagrodę uważa wyróżnienie grupy Takt podczas Ogólnopolskich Zawodów tanecznych w Poznaniu, juror w komisjach tanecznych,
- Arkadiusz Hylewski Absolwent Akademii Muzycznej we Wrocławiu . Skrzypek solista, kameralista muzyk orkiestrowy, pedagog, kompozytor. Współpracował z wieloma orkiestrami symfonicznymi oraz zespołami kameralnymi m. in. z Filharmonią Das Beiras w Portugalii, Orkiestrą„Europera”, W 2009 r. otrzymał Stypendium Marszałka Województwa Dolnośląskiego w zakresie twórczości artystycznej i upowszechniania kultury którą przeznaczył na sfinalizowanie autorskiej płyty z własnymi opracowaniami i kompozycjami, na kwartet smyczkowy.
Jako kameralista koncertował w większości krajach Europy oraz na Tajwanie. Obecnie jest muzykiem-solistą Filharmonii Kaliskiej, wraz z przyjaciółmi brał udział w telewizyjnej gali przyznania „Fryderyków” w Sali kongresowej w Warszawie w kwietniu tego roku.
Lider i założyciele kwartetu smyczkowego ” Libiamo” wystąpił jako solista z orkiestrą Filharmonii Kaliskiej, z która wykonał własne utwory. Od roku instruktor Odolanowskiego Domu Kultury - Katarzyna Langwinska absolwentka Papieskiego Wydziału teologicznego w Poznaniu, animator kultury, reżyser spektakli oraz przedstawień z udziałem młodzieży. Wielokrotnie wystawianych dla mieszkańców gminy i miasta Odolanów z okazji różnych uroczystości. Najważniejsze z nich to coroczne przedstawienia Męki Pańskiej, Jasełka, oraz przedstawienia okolicznościowe. Inicjatorka przestawień i bajek skierowanych do najmłodszego odbiorcy.
- BOGNA PŁÓKARZ Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Poznaniu, Od 1986r. zajmuje się edukacją plastyczną dzieci i młodzieży. Instruktor do spraw plastycznych w Odolanowskim Domu Kultury. Organizator zajęć plastycznych, konkursów i wystaw dla dzieci i młodzieży. Komisarz wielu wystaw plastycznych w ODK i kościele poewangelickim w Odolanowie. Uprawia rysunek, malarstwo, collage, formy przestrzenne, projektuje scenografie. Uczestniczka wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych. Za osiągnięcia dydaktyczne i wychowawcze oraz na rzecz środowiska lokalnego wielokrotnie nagrodzona i wyróżniona. Między innymi: Brązowym Krzyżem Zasługi, Nagrodą Ministra Edukacji Narodowej, Dyplomem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, dwukrotnie Statuetką Starosty Ostrowskiego i Statuetką„Laury Kultury”.
Ewa Borowicz Kasznicka absolwentka Studiów UAM na kierunku Pedagogika Artystyczna w zakresie wychowania wczesnoszkolnego i sztuki muzycznej. Z sukcesami prowadzi zajęcia z wokalu jej podopiecznie są laureatami Międzynarodowych oraz ogólnopolskich festiwali piosenki. jej podopieczni uzyskali pięć pierwszych miejsc w Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Muzycznej w Riminii we Włoszech. Maja Gawłowska pod jej kierunkiem wygrała główna nagrodę w Szansie Na Sukces oraz oraz trzecie miejsce w tegorocznej edycji The Voice Of Poland pomysłodawczyni wielu festiwali dla dzieci instruktor wokalu w Odolanowskim Domu Kultury od dwóch lat.
Marcin Szymański propagator muzyki organowej, absolwent Uniwersytetu Adam Mickiewicza w Poznaniu ukończył Edukację Artystyczną w Zakresie Sztuki Muzycznej specjalizacja muzyka sakralna z Odolanowskim Domem Kultury związany od. czterech lat. Laureat nagrody brązowe pasmo oraz srebrny klucz w przeglądzie chórów młodzieżowych na festiwalu Wratislavia Cantas. Instruktor w Odolanowskim Domu Kultury w klasie organ klasycznych, fortepianu keybordu oraz gitary
Rafał Dankiewicz. Muzyk, gitarzysta, pedagog sztuki gry gitary uczył się pod kierunkiem najwybitniejszych pedagogów, uczestnik międzynarodowych kursów gitary klasycznej, W 2004r. zajął III miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Gitary Klasycznej im. Aleksandra Tansmana w Kępnie. Dwukrotny laureat na X i XI Słupeckich Spotkaniach Muzycznych. Z powodzeniem działa na innych płaszczyznach muzycznych - od 2006r. koncertuje z zespołem rockowym Roots of the storm z którym osiągnął kilka sukcesów. Od trzech lat związany z Odolanowskim Domem Kultury instruktor nauki gry na gitarze klasycznej.
Jerzy Kątny instruktor w odolanowskim Domu Kultury, szachista organizator wielu konkursów szachowo warcabowych od 6 lat związany z Domem Kultury czynnie włącza się w organizację turniejów szachowych dla dzieci i młodzieży z terenu gminy i Miasta Odolanów współorganizator ferii z kulturą.